İşitme Cihazarında Sgk Katkısı.

 ASİL  İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi SGK Anlaşmalı Kurumdur.

SGK Anlaşmalı kurum olarak  faaliyetlerini sürdüren firmamız, ihtiyaç duyduğunuz tüm sigorta çözümlerinde sizlere yardımcı olacak sağlık çalışanları ile sizleri beklemektedir.

İşitme Cihazları için SGK Ödemesi nasıl alınır?

SGK’nın işitme cihazları için vereceği SGK Katkı Payı miktarı işitme cihazı satın alacak kişinin yaşına, çalışma durumuna ve varsa kişiye bakmakla yükümlü olan kişinin çalışma durumuna bağlı olarak değişmektedir.

SGK güvencesi kapsamındaysanız, işitme cihazı bedeli üzerinden, SGK’nin verdiği katkı tutarını düşerek işitme cihazınızı ASİL işitme cihazları ve satış ve uygulama merkezlerimizden alabilirsiniz.

İşitme cihazı SGK ödemesi almak için devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri veya özel üniversite hastanelerinden en az bir kulak burun boğaz hekimi imzalı işitme cihazı raporu almak gerekmektedir. İşitme merkezimize getirilmesi gereken belgeler ise; Sağlık kurulu raporu, reçete ve odyometri test sonuçlarının aslıdır.

İşitme Cihazı SGK Ödemesi Ne Kadardır?

2021 yılı işitme cihazı ödenekleri

 0-4 Yaş Arası İçin SGK İşitme Cihazı Ödemesi
– Velisi Emekli Olduysa: 1640.25 TL
– Velisi Çalışansa: 1458 TL

 5-12 Yaş Arası İçin SGK İşitme Cihazı Ödemesi
– Velisi Emekli Olduysa: 1458 TL
– Velisi Çalışansa: 1296 TL

 13-17 Yaş Arası İçin SGK İşitme Cihazı Ödemesi
–  Velisi Emekli Olduysa: 1366.87 TL
–  Velisi Çalışansa: 1215 TL

 18 Yaş ve Üzeri İçin SGK İşitme Cihazı Ödemesi
–  Emeklinin Kendisi İçin: 1012.50 TL
–  Çalışanlar İçin: 810 TL

Asil işitme cihazları şubelerin de  bu ödeme miktarı cihaz bedelinden düşülerek işitme cihazı verilebilmektedir.

 4 Ocak 2019 tarihli Sağlık Uygulama Tebliği değişikliğine göre belirlenen rakamlardır. Konuyla ilgili yeni bir tebliğ yayınlanana kadar geçerliliği bulunmaktadır

Çift İşitme Cihazı İçin SGK Ödemesi

18 yaş altı kişilerde her iki kulak için aynı anda işitme cihazı devlet ödemesi almak mümkündür. Hastaneden alınan işitme cihazı raporunun her iki kulak için alınmış olması gerekmektedir.

SGK işitme cihazı ödemesi 18 yaş üstü kişilerde;  ikinci kulak için 6 ay sonra yapılabilmektedir. Hasta ilk kullandığı işitme cihazı için rapor aldıktan 6 ay sonra ikinci kulağı için  işitme cihazı raporu alabilmektedir. İkinci işitme cihazı raporunda hastanın ‘daha önce kullandığı cihazdan fayda gördüğü’ ibaresinin bulunması zorunludur.

ASİL  İşitme Cihazları satış ve uygulama merkezlerimizde uzman ve profesyonel kadrosuyla işitme cihazı sahip olmak isteyen herkese farklı modellerde işitme cihazlarını devlet desteği ile almalarına yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi için  bizimle iletişime geçin , teknik detaylar konusunda sizleri bilgilendirelim.

22.02.2021
17
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Abdullah Yılmaz
Abdullah Yılmaz
Merhaba!
Asil İşitme cihazları olarak Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1