İşitme Cihazımı Telefona Nasıl Bağlarım ?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yeni nesil işitme cihazlarında Telefon, Tablet, Bilgisayar ve televizyona bağlama özellikleri eklendi. Peki işitme cihazlarımızı telefona nasıl bağlarız ?

Günümüz cep telefonlarında hemen hemen hepsinde Bluetooth özelliği kullanılmaktadır. Bluetooth işitme cihazlarında da kullanım özelliği olduğu için Bluetooth ile telefona bağlanmak mümkündür. Cep telefonları sinyalleri Bluetooth yolu ile işitme cihazlarına doğrudan iletir. Bu özellik ile ortam ve gürültü seslerinden etkilenmeden işitme sorunu yaşayan kullanıcılarımız doğrudan cep telefonundan gelen sesi normal işitmeye en yakın şekilde duyabilirsiniz.

 

 

Bluetooth ile bağlanmanın bir diğer kolaylığı da kullanıcıların cihazın ses tercihlerini kolaylıkla ayarlayabilmeleridir. Kullanıcılar cep telefonları üzerinden kolayca işitme cihazı programları yapabilirler. Cihazın ses seviyesi, cihazın ses ayar tuşuna dokunmadan, çevredekiler tarafından fark edilmeden açılıp kapatılabilmekte, ayrıca cep telefonu uygulaması üzerinden iç-dış mekan-müzik ve diğer programlara geçiş yapılabilmektedir. işitme cihazları.

03.02.2022
10
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Abdullah Yılmaz
Abdullah Yılmaz
Merhaba!
Asil İşitme cihazları olarak Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1