Kulak Cihazı Ve Fiyatları

İşitme sorunu yaşayan kişiler kulak cihazlarına ve en kaliteli kulak cihazlarının fiyatlarını araştırmaya başlıyorlar. Peki kulak cihazı fiyatlarının başlangıç fiyatları nedir ?

Signia Marka Kulak İçi İşitme Cihazı:

Signia Marka işitme cihazlarında en uygun kulak içi modeli olan intuis CIC 12 Kanal 3.900 TL, Üst segment olarak kulak içi işitme cihazı olan İnsio ITE 48 Kanal 14.500 TL olarka belirlenmiştir.

Signia Marka Kulak Arkası İşitme Cihazı:

Signia Marka işitme cihazlarına en uygun kulak arkası yüksek kayıpları karşılayabilen işitme cihazlarından olan İntuis 3 Sp BTE 12 Kanal 3.900 TL, en üst segment olarak kulak arkası işitme cihazı Styletto 7 ST AX 48 Kanal şarj edilebilir özelliğiyle başa gelmektedir.

İşitme Cihazını nasıl belirlemeliyim ?

İşitme cihazı seçimi yapılırken işitme testi ve kulak kanal durumu uzman odyometri uzmanıyla değerlendirilip kulak arkası veya kulak içi cihaz kullanılması karar verilir. Size uygun işitme cihazı doğru bir şekilde belirlenmez ise kullanıcı gereken verimi alamayacaktır.

Nasıl İşitme Cihazı Alabilirim ?

İşitme cihazı ihtiyacı hisseden bireylerin öncelikle işitme ve anlama seviyesinin belirlenmesi amacıyla doktor kontrolünden geçmesi gereklidir. KBB bölümünde görev yapan uzman hekimler tarafından yapılacak olan detaylı muayene sonrasında, odyometri odasında işitme testine tabi tutulması zorunludur.

Testlerden çıkan sonuçların değerlendirilmesi sonrasında bireyin kalıcı işitme kaybına uğramış olduğu görülürse, hekim tarafından işitme cihazı tavsiye edilir. Bu aşamadan sonra işitme kayıplı birey, işitme cihazlarıyla ilgili seçim yapmak üzere, sağlık bakanlığı tarafından denetlenen ve ruhsat sahibi merkezlerden işitme cihazı almak için başvuru yapabilmektedir. İşitme cihazı alabilmek için;

  • Hastaneden alınmış olan işitme testi
  • Doktor tarafından yazılan reçete
  • İşitme cihazı alabileceğine dair rapor ile cihaz teminini gerçekleştirebilir.
21.01.2022
12
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Abdullah Yılmaz
Abdullah Yılmaz
Merhaba!
Asil İşitme cihazları olarak Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1