Oticon Marka İşitme Cihazları

Danimarka da üretimini sürdüren Oticon Marka İşitme Cihazları 1940 yılından beri faaliyetlerini sürdürüp,  Türkiye`de bilgisi ve tecrübeleri ile işitme cihazı sektöründe en iyi markalar arasına girmeyi başardı.

Oticon Kulak içi Alıcılı İşitme Cihazı:

Kulak içi alıcılı (RITE): Kulak arkası işitme cihazı modellerinden, standart hortumlu kalıp yerine kulağınızın içine doğrudan misina kalınlığında kablo ile hoperlör direk kulağınızın içine yerleştirilerek daha estetik bir görüntü elde edilir. Oticon işitme cihazlarında kullanıcıların en çok tercih edilen hoperlör tipidir.

Standart hortumlu kulak arkası işitme cihazlarından daha görünmez ve estetik olmaları aynı zamanda feedback’ten kaynaklı ıslaklık ve cızırtılı ötme sesi ihtimalinin daha düşük olduğunuda bu modelin en önemli avantajlarındandır.

RITE Model işitme cihazları plastik koruma içinde olması gerekmediğinden daha küçük olma imkanı sağlarlarlar. Aynı zamanda çevredeki sesleri daha doğal size iletirken yaşam konforunuzu arttırmaya yardımcı olur.

Hortumlu Kulak Arkası İşitme Cihazı:

Hortumlu standart kulak arkası işitme cihazı, kulağınızın arkasına yerleştirilir ve BTE modeli olarak bilinir. Mikrafondan aldığı sesleri işleyip hoperlöre iletir. Hoperlör güçlendirilmiş sesi içi boş plastik bir hortum ile kulağa sağlıklı bir şekilde iletilmesini sağlar.

Geçmişte hemen hemen kullanıcıların tamamı standart hortumlu kulak arkası cihaz kullanırlardı. Fakat teknoloji ve estetik kaygısı ile ilerleyen zamanlarda daha doğal ses ve daha kullanışlı modeller çıktığı için bu durum geçen yıllarda değişti.

Standart hortumlu işitme cihazları, diğer cihazlardan daha güçlü olduğu için pilleride diğer cihazlardan büyüktür. Bu yüzden bu model yüksek ve çok ileri işitme kaybı olan hastaların tercih ettiği modeldir. BTE modeli yaşlanmadan ve fiziksel durumlardan kaynaklı el becerisi konusunda sorun yaşayan kullanıcıların da en çok tercih ettiği modeldir.

Günümüzde işitme sorunu yaşayan hastalar, daha gizli ve küçük işitme cihazı modellerini tercih etmektedir.

İşitme Cihazını Nasıl Seçmeliyim ?

İki çeşit işitme cihazı modeli vardır. Kulak arkası ve Kulak içi işitme cihazları. Size uygun işitme cihazını belirlemek için ilk önce işitme merkezlerine başvurup odyoloji uzmanı kişilerle işitme testi değerlendirilerek kulak arkası veya kulak içi işitme cihazına karar verilir. Verilen karar doğrultusunda kullanıcı işitme cihazlarını dener ve en verim aldığı işitme cihazı belirler. Cihaz belirlerken kanal ve bant sayısı kullanım konforunu arttıracaktır.

Nasıl İşitme Cihazı Alabilirim ?

Şubelerimizi ziyaret ederek tüm Oticon model işitme cihazlarını deneyimleyebilir ve uzman odyoloji uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bizden canlı destek ve telefon ile arayarakta ulaşabilirsiniz.

13.01.2022
11
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Abdullah Yılmaz
Abdullah Yılmaz
Merhaba!
Asil İşitme cihazları olarak Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1